Co powinien wiedzeć najemca nieruchomości?

Z zasady najemca jest zobowiązany do płacenia czynszu w terminach, wyznaczonych przez wynajmującego. Przy czym najemca nieruchomości powinien dbać o stan tej nieruchomości, w taki sposób by w okresie najmu nie powstały żadne szkody wynikające z użytkowania danego lokalu bądź budynku. Często zdarza się, że przy podpisaniu umowy o najem danej nieruchomości wymagane jest wpłacenie kaucji pieniężnej, często w wysokości 3 miesięcznego czynszu, jako zabezpieczenie na poczet przyszłych szkód.

W umowie najmu powinien zostać określony dokładnie termin zwrotu tej kaucji. Ponadto, w przypadku gdy najemca zmienia miejsce zamieszkania, jego obowiązkiem jest zameldować się choćby na czas określony. Przy wyszukiwaniu lokalu mieszkaniowego lub domu do wynajęcia, można skorzystać z licznych portali internetowych, które oferują dostęp do wielu ogłoszeń aktualnych na rynku nieruchomości lub skorzystać z usług agencji obrotu i zarządzania nieruchomościami.

Można tutaj skorzystać również z posiadanych znajomości, najzwyklej w świecie popytać wśród znajomych, czy znają kogoś sprawdzonego, kto może szuka nowego lokatora lub najemcy.

Komentarze są zamknięte.