Czy warto korzystać z usług biur pośrednictwa nieruchomościami?

37Pomimo niewielkiej marży jaką przyjdzie zapłacić za usługę świadczoną przez biuro nieruchomości przy sprzedaży bądź zakupie lokalu lub całego budynku, warto pamiętać o korzyściach wynikających z takiego rozwiązania. Pośrednik nie tylko doradzi nam na każdym etapie zakupu czy sprzedaży, ale i odpowiednio wyceni daną nieruchomość.

Sprzedającemu zapewni wsparcie przy kompletowaniu dokumentów i uregulowaniu stanu prawnego, jeżeli tego dana nieruchomość wymaga. Biuro nieruchomości zajmie się sporządzeniem właściwego ogłoszenia, dotarciem i zachęceniem klientów, a także negocjacją umów. Czasem biura nieruchomości świadczą kompleksowe usługi obejmujące nawet lekki remont nieruchomości, mający za zadanie poprawienie jej wyglądu, a tym samym sprzedaż po bardziej korzystnej cenie.

Warto jednak wybrać profesjonalne biuro, które zapewni właściwy przebieg sprzedaży. Kupujący z kolei ma zagwarantowane, że pośrednik oprowadzi go po mieszkaniach, dostępnych dla kupującego cenowo oraz spełniających jego wymagania i oczekiwania, które powinny zostać sprecyzowane na etapie podpisania umowy z danym biurem nieruchomości.

Komentarze są zamknięte.