Kto może skorzystać z programu MdM?

Ilość mieszkań sprzedanych w 2015 roku była dużo większa, niż w roku poprzednim – mówi się, że jest ona wyższa o około jedną piątą! Swój udział w tym sukcesie ma zapewne m. in. program Mieszkanie dla Młodych.

Zasady programu

Przede wszystkim osoba ubiegająca się o dofinansowanie nie może mieć ukończone więcej niż 35 lat. Do programu mogą zostać zakwalifikowane zarówno osoby samotne, jak i małżeństwa (w tym wypadku pod uwagę jest brany wiek młodszej osoby). Warunkiem jest także zaciągnięcie kredytu na przynajmniej połowę wartości mieszkania (musi być wzięty w złotówkach) na okres minimum 15 lat. Nie ma możliwości włączenia do programu bez wzięcia pożyczki z banku.

Jak dużo można otrzymać

Może to być nawet 30% dofinansowania do wkładu własnego – dla rodziców minimum trojga dzieci. Najmniejsza kwota w przypadku włączenia do programu to 10% (wkładu własnego).

Początkowo z programu Mieszkanie dla Młodych mogły skorzystać tylko osoby chcące kupić nieruchomość na rynku pierwotnym. Obecnie ta zasada została zmieniona i można otrzymać wsparcie także przy zakupie mieszkania pochodzącego z rynku wtórnego.

Komentarze są zamknięte.