Mieszkanie dla młodych

Na rynku nieruchomości od jakiegoś czasu coraz częściej pojawiają się atrakcyjne pod wieloma względami oferty. Ludzie, często młodzi poszukują mieszkań spełniających najróżniejsze oczekiwania: atrakcyjna lokalizacja, czy stosunkowo niewysoka cena za metr, to tylko część z nich. Dodatkowym atutem nierzadko okazuje się możliwość skorzystania z programu Mieszkanie dla Młodych – MDM.

Jak skorzystać z programu

Przede wszystkim osoba chcąca skorzystać z programu nie może mieć własnego mieszkania, ponadto nie mogła go mieć także w przeszłości. Drugim kryterium jest wiek – nie można mieć więcej niż 35 lat, jednakże w przypadku małżeństw pod uwagę jest brany wiek młodszego z małżonków. Znaczenie ma także wielkość kupowanego mieszkania – nie może być ono większe, niż 75 m2, w przypadku nabycia domu – jego wielkość nie może przekraczać 100 m2.

Osoby, które zakwalifikują się do programu mogą liczyć na dopłatę do wkładu własnego. Kredyt musi być zaciągnięty na minimum 15 lat i pokrywać przynajmniej 50 % wartości całego mieszkania.

Komentarze są zamknięte.